Kolega Schetyny przejmie kopalnie?

Jak donosi serwis internetowy niezalezna.pl, przeznaczone do likwidacji kopalnie Kompanii Węglowej chce przejąć Krzysztof Domarecki, czyli bliski kolega Ministra Spraw Zagranicznych, Grzegorza Schetyny. 

Domarecki otrzymał miesiąc temu odznaczenie „Bene Merito” (Dobre Zasługi). Biznesmen, który ma pod swoimi skrzydłami spółkę chemiczną Selena chce zakupić zakład Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek – Centrum. Biznesmen zaskakuje wypowiedzią, w której ujawnia, że od pół roku wiedział o likwidacji kopalni przez rząd oraz koalicje.

– Sygnały do rządu dotyczące naszego podejścia do górnictwa wysyłaliśmy w czerwcu i we wrześniu – przyznaje w rozmowie z RMF, Domarecki. W swoich pismach miał prezentować możliwe rozwiązania.

Schetyna i Domarecki mieli znać się od wielu lat.

– Za dotychczasowe aktywne zaangażowanie w procesie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki i promocji jej wizerunku na rynkach zagranicznych minister Grzegorz Schetyna wręczył przewodniczącemu rady nadzorczej Grupy Selena FM S.A. Krzysztofowi Domareckiemu odznakę honorową „Bene Merito”- taki tekst pojawił się na stronie resortu dyplomacji.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *