Zabalowali za 29 000 złotych!

W minioną sobotę odbył się IV Bal Charytatywny z Fundacją Trzciany.

W Zielonym Dworku w Skierdach (gm. Jabłonna) bawiło się 140 osób, wśród których znaleźli się starosta legionowski Jan Grabiec, wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki, wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, projektanci i architekci z Finlandii, aktor Robert Tondera wraz z żoną i wiele innych znamienitych osób.bal1

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 20:00, zgodnie z tradycją balu wszyscy goście zostali zaproszeni do zatańczenia Poloneza. W trakcie inauguracyjnego przemówienia została przedstawiona nowa prezes zarządu Fundacji Trzciany – Monika Chodorska. Koło godziny 22 zostały wyłonione wyniki konkursu na królową i króla balu a punktualnie o północy rozpoczęła się licytacja zgromadzonych przedmiotów – w tym roku było ich ponad 50. Wśród darczyńców znalazły się duże firBal Fundacja Trzcianymy, lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Zgromadzeni goście wykazali się wyjątkową hojnością i z jednakowym zaangażowaniem licytowali prace znanych artystów jak i te, wykonane przez dzieci. Dzięki temu, w trakcie IV Balu Charytatywnego z Fundacją Trzciany udało się uzbierać ponad 29000 zł, tym samym pobito zeszłoroczny rekord.

W trakcie licytacji, najwyższą cenę osiągnął rysunek Edwarda Lutczyna, który został wylicytowany za 5000zł. Warto podkreślić, że artysta nie sprzedaje oryginałów swoich prac, jednak tym razem zrobił wyjątek i przekazał jedną z nich dla wsparcia Fundacji Trzciany.

Licytację, jak i całą zabawę prowadził Konjo a o wyjątkową oprawę muzyczną oraz profesjonalne oświetlenie zadbała agencja muzyczna Progress z Jabłonny. Dzięki zaangażowaniu pani Lidii Górki dla zebranych gości zagrało 5 różnych zespołów: SUNDAY, Joanna Bednarek, Guitar Brothers oraz niezrównany McGyver Band.
fot. Jacek Grabowski

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.