4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim weźmiesz kredyt

zadłużenie
Szybkie wsparcie dla domowego budżetu. Co Ci pierwsze przyszło na myśl? Pewnie kredyt bankowy. Jest to najpopularniejszy produkt finansowy, który czasami może okazać się największą pomyłką w życiu. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim się zadłużysz.

Pierwszą ważną rzeczą jest dokładna analiza domowych finansów. Pomoże to określić maksymalną ilość pieniędzy, którą w przyszłości będziemy mogli zaklepać na spłacanie rat. Warto wziąć również pod uwagę nieprzewidywalne zdarzenia losowe, które mogą zaburzyć stan finansowy danego miesiąca. Zastanów się, jak duży kredyt chcesz wziąć i na jaki okres.

Nie daj się wciągnąć w koszty!

Każda usługa kosztuje, kredyt również. Banki w ten sposób zarabiają na klientach. Podstawowe koszty kredytowe to

  • prowizja pobierana za udzielenie kredytu
  • oprocentowanie
  • ubezpieczenie

Warto na każdy z nich zwrócić uwagę, ponieważ to właśnie od nich zależy, jak dużo zapłacisz za pożyczenie pieniędzy.

Prawa i obowiązki

Umowy są po to, żeby je czytać, a nie tylko podpisywać. To właśnie umowa zawiera w sobie wszystkie prawa i obowiązki, które dotyczą zarówno instytucji udzielającej kredytu, jak i klienta. Warto również wspomnieć, że w tym dokumencie są zamieszczone informacje dotyczące możliwości wcześniejszej spłaty kredytu, wysokości kosztów kredytowych i inne ważne paragrafy.

Masz wiele zobowiązań kredytowych?

Już masz kilka kredytów i zaczęły się problemy ze spłaceniem ich w wyznaczonych terminach? Możesz wyjść cało z takiej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny łączy wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno. Dzięki czemu nie musisz się martwić o kilka terminów. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze zaplanowanie spłacania rat. Jednak warto również pamiętać o tym, że taki kredyt jest udzielany na długi okres, przez co również koszty jego utrzymania są większe.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *