Warszawa: (Nie)poznane w więzieniach

W następny weekend tj 7.02 i 8.02 odbędzie się „dzień otwarty” mazowieckich więzień. Wszystko z okazji święta, które obchodzi Służba więzienna. Akcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że już teraz rezerwacja jest zamknięta.

Dzień w więzieniu

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie chce zwiedzającym pokazać, jak na co dzień wygląda życie w więzieniu, zarówno ze strony więźnia jak i pracownika. Podczas wizyty odwiedzający będą mieli okazję porozmawiać ze strażnikami, psychologami i wychowawcami, ale także z więźniami, którzy opowiedzą im o swoim życiu za kratami. Spośród wszystkich uczestników zostanie wylosowana osoba, która wygra „dzień w więzieniu”. W dowolnym terminie spędzi jeden dzień w stroju więźnia, będzie mogła zjeść więzienny obiad oraz skorzystać z placu spacerowego.

Jakie więzienia będą otwarte?

Podczas tych dwóch dni osoby zainteresowane zwiedzą Areszt Śledczy na Mokotowie, Areszt Śledczy w Służewcu, Radomiu, Grójcu, Grochowie oraz Zakłady Karne w Siedlcach, na Białołęce i w Żytkowicach. Zwiedzanie zaplanowane jest między 12 a 14, a na zbiórkę należy stawić się o 11:45. Każdy zwiedzający musi posiadać ze sobą dowód tożsamości.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *