Grodzisk Mazowiecki: Przejście podziemne już prawie gotowe

Prace budowlane związane z budową przejścia podziemnego przy stacji kolejowej PKP w Grodzisku są już coraz bardziej zaawansowane. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia?

Intensywna praca

Przejście podziemne będzie ulokowane pod torami kolejowymi w obrębie stacji PKP Grodzisk Mazowiecki i będzie łącznikiem z jednej strony miasta na drugą, a jednocześnie mieszkańcy będą z niego wychodzić na perony. Znaczne postępy mogliśmy zauważyć pod koniec listopada, kiedy tor w stronę Warszawy został wyłączony z ruchu. Umożliwiło to drążenie tunelu między nowym peronem a dworcem PKP.

Otwarcie możliwe już pod koniec wiosny

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już niedługo możemy spodziewać się zakończenia zasadniczych prac budowlanych, zostaną już tylko wykończenia, czyli kostka i tynkowanie i malowanie ścian. Na miejscu pojawi się też widna dedykowana osobom starszym, niepełnosprawnym oraz matkom z małymi dziećmi. Planowany termin zakończenia prac związanych z budową podziemia wypada na III kwartał tego roku, ale być może uda się zakończyć prace wcześniej.

fot: UG Grodzisk Mazowiecki

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *