Jak otworzyć się na zmiany w życiu?

Medytacja
Wprowadzanie zmian w swoim życiu wymaga otwarcia się na rzeczy niewyobrażalne. Nie mam tu na myśli potwora z Loch Ness, tylko perspektywę, z której jesteś w stanie zaakceptować utratę dotychczasowego poczucia bezpieczeństwa.

Bazą tego sztucznego poczucia bezpieczeństwa jest przyzwyczajenie do postrzegania siebie przez pryzmat utartych przekonań.

Możesz myśleć o sobie jako o dobrym mężu/żonie, skutecznym sprzedawcy, równym koledze/koleżance na którym zawsze można polegać.

Jednak w rzeczywistości utożsamiasz się tylko z rolami, które zostały ci wyznaczone przez społeczeństwo.

Możliwe, że już czytając ten artykuł zaczynasz zaprzeczać tezom, które stawiam, gdyż czujesz narastający niepokój przed niewiadomą, do której wyobrażenia cię skłaniam, ponieważ burzą one twoje dotychczasowe poczucie bezpieczeństwa, zbudowane w oparciu o utożsamienie z rolą.

Moje niedorzeczne dywagacje skłaniają cię do zadania sobie pytania, skoro nie jestem tym wszystkim, to kim do cholery jestem?!

Nikt nie może ci na nie odpowiedzieć, możesz tego doświadczyć tylko ty sam.

Stanem wyjściowym do skoku rozwojowego, o którym piszę jest odrzucenie wszelkich konstrukcji myślowych i wyobrażeń na temat tego kim jesteś i rozbudzenie ciekawości kim możesz się stać, jeżeli pozwolisz sobie czuć to, co czujesz bez oceniania tego jako dobre lub złe.

Życiowa zmiana, o której mówię dokonuje się z poziomu serca. Kiedy działasz zgodnie z centrum swoich szczerych uczuć i pragnień, zamiast reagować pod dyktando cudzych przekonań w swojej głowie, stajesz się wolny tu i teraz.

Nikt nie da ci więcej siły i motywacji niż ty sam. Z początku może to nie być łatwe, z powodu przyzwyczajenia do starych nawyków myślowych, jednak gdy fundamentem do budowy nowego lepszego życia uczynisz działanie w zgodzie ze swoimi głębokimi uczuciami, twoje życie stanie się o wiele prostsze. Zamiast walczyć z przeciwnościami dostrzeżesz w nich mądrość prowadzącą do lepszego rozumienia swoich potrzeb. A kiedy zaczniesz realizować swoje prawdziwe potrzeby, życie będzie odpowiadać ci zaskakująco sprzyjającymi zbiegami okoliczności.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *