Kris opuścił EXO. Znamy powody

Kris
Nieludzkie traktowanie i nadmierny wyzysk stażystów przyczyną odejścia.

Były członek popularnej koreańskiej grupy EXO wyjaśnił, dlaczego opuścił zespół w 2014 roku.

W wywiadzie z chińskimi mediami wyjaśnił, że powodem rezygnacji z promowania grupy była duża odległość od bliskich i rodziny, więc postanowił wrócić do Chin i tam kontynuować swoją karierę.

Według MBN Star News, artysta pojawił się na chińskim koncercie 春 滿(co dosłownie można tłumaczyć „Wiosna”) i tam mówił o swojej decyzji opuszczenia EXO: „Życie stażysty jest bardzo trudne, ale to była odległość i było naprawdę ciężko. Przez siedem lat byłem w Korei, daleko od mojej rodziny i nie mogłem być z nimi nawet w wakacje. Brakowało mi domu.” Dodał też: „Inne rzeczy były w porządku. To jest to, co chciałem robić.” Kris przed opuszczeniem EXO-M był jej liderem.

W październiku grupę opuścił również drugi członek podgrupy EXO-M: Luhan. Tak jak Kris, Luhan jest Chińczykiem. Obydwaj opuścili zespół, gdy główna grupa EXO była w trakcie promowania nowej piosenki.  SM Entertainment (wytwórnia muzyczna) otrzymała pozew sądowy i prośbę rozwiązanie umowy, lecz zastało to rozstrzygnięte poza sądem. Oba pozwy zostały ograniczone do anulowania umowy wyłączności z SM Entertainment. Kris twierdził, że wytwórnia lekceważy prawa człowieka i zmusza go nadmiernego wysiłku podczas pobytu w EXO. Luhan natomiast twierdził, że SM nie szanuje podgrupy EXO-M, lecz skupia się tylko na głównej grupie EXO-K. Pierwotnie EXO-K i EXO-M zadebiutowały w dwóch oddzielnych grupach, jako promowanie zespołu w Korei i Chinach. Obie grupy formalnie połączyły się podczas promowania albumu „XOXO” w 2013 roku. Po odejściu z EXO, Kris zajął się aktorstwem i karierą muzyczną w Chinach.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *