Legionowo: Windy przy PKP wciąż awaryjne

Mieszkańcy miasta dość często zgłaszają, że windy przy dworcach PKP nie działają. Przyczyną przeważnie są liczne dewastacje. W jaki sposób można to zwalczyć i jak w takim wypadku mają sobie radzić osoby niepełnosprawne i matki z wózkami?

Pomoc Straży Miejskiej

Z pewnością wiele osób, które na co dzień korzystają z podziemnego przejścia przy PKP nawet nie zwraca na to uwagi, jednak dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim i matek z wózkami jest to duży problem. Tym bardziej, że od zgłoszenia awarii do naprawy czasami mija nawet kilka dni. W takich wypadkach można liczyć na Straż Miejską, która chętnie służy pomocą. Wystarczy wcześniej zadzwonić pod numer 986 i zgłosić, o której taka pomoc przy przejściu jest potrzebna.

Będzie monitoring

Jednak taka pomoc ze strony Straży Miejskiej nie jest rozwiązaniem problemu. Te miejsca często są patrolowane, ale dla skutecznej walki z wandalizmem do końca bieżącego roku przy dworcach zostanie zainstalowany monitoring– tak przynajmniej zapewnia PKP PLK. Jednak do tego czasu kiedy widzimy, że winda jest popsuta najlepiej skontaktować się z firmą Zidkom pod numerem telefonu 602 280 805.

źródło, fot: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *