Warszawa: Podejrzany o napastowanie kobiet został zatrzymany

W Śródmieściu grasował 25-letni Edmund, który znęcał się seksualnie na przypadkowo napotkanych kobiet. Zaczepiał, chwytał za intymne części działa, był wulgarny i agresywne, a do tego kopał i był swoje ofiary.

Policja ze Śródmieścia zatrzymała mężczyznę podejrzanego o dokonanie wielu czynności seksualnych w stosunku do przypadkowo napotkanych kobiet. Zebrane materiały pozwalają osądzić mężczyznę o czynności seksualne wobec kilkudziesięciu kobiet.

Zaplanowane działanie

Ujęcie Edmunda D. jest efektem wcześniej zaplanowanego działania i bardzo długiej pracy policjantów z okolicy. Jedno z pierwszych zawiadomień dotyczących tematu dotarło do policji w listopadzie ubiegłego roku, a w przeciągu następnych miesięcy zgłosiło się cztery młode kobiety.

Do zatrzymania doszło w zeszłą środę w centrum miasta, niedaleko miejsca zamieszkania przestępcy. Jak się okazało, 25-latek był zaskoczony, jednak nie stawiał oporu. Śledztwem zajęła się Prokuratura Regionowa Warszawa Śródmieście, dalsze losy zależą od decyzji sądu.

Zbieranie dowodów

Dotychczasowo zebrane dowody pozwalają dedykować, że zatrzymany mężczyzna napadał o wiele więcej kobiet, niż te które wcześniej złożyły zeznania. Śledczy proszą, żeby wszystkie pokrzywdzone kobiety pilnie zgłosiły się do policjantów ze śródmiejskiego wydziału walki z przestępczością przeciwko życiu w siedzibie przy ulicy Wilczej 21.

źródło: policja.waw.pl

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.