Nieporęt: Złapany za usiłowanie kradzieży w restauracji

Funkcjonariuszom Policji udało się zatrzymać Grzegorza Z., który w połowie stycznia usiłował ukraść saszetkę z pieniędzmi w jednej z restauracji. Na szczęście dzięki właściwej reakcji właściciela lokalu do kradzieży nie doszło.

Nieudolna próba kradzieży

Zdarzenie miało miejsce mniej więcej w połowie stycznia. Do jednej z restauracji nad Zalewem Zegrzyńskim przyszło dwóch mężczyzn. W lokalu przy barze poprosili o nóż, który miał im pomóc z naprawie samochodu. W momencie w którym kelnerka poszła na zaplecze jeden z mężczyzn podszedł do saszetki, w której znajdowało się 500 zł i zaczął się jej bacznie przyglądać. Na szczęście całe zajście obserwował właściciel restauracji i gdy zareagował mężczyźni uciekli.

Zarzuty

Informacja o całym zajściu trafiła do komisariatu w Nieporęcie, a policjanci od razu się tym zajęli. Po zebraniu wszystkich informacji w ostatnią środę 4.02 udało im się złapać jednego z dwóch mężczyzn. Okazało się, że 53-latek z Warszawy był już wcześniej karany. Teraz usłyszał zarzut usiłowania kradzieży mienia, za to grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wciąż szuka drugiego podejrzanego.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *