Legionowo: Będzie rondo na Sobieskiego

Jeszcze w tym roku skrzyżowanie ulic Sobieskiego z Krasińskiego zostanie przebudowane. W tym miejscu pojawi się rondo, które ułatwi jazdę kierowcom, a także zapewni większe bezpieczeństwo pieszym.

Koszt inwestycji to 5 mln zł.

Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji, która odbyła się 28.01. Koszt inwestycji szacowany jest na około 5 mln złotych. Na chwilę obecną, jeszcze nie wiemy kto zajmie się przebudową. Dopiero 30.01 Starostwo Powiatowe w Legionowie zamieściło ogłoszenie na stronach internetowych. Termin składania ofert przez firmy budowlane mija 18.02.

Prace budowlane

Firma, która zajmie się przebudową ronda będzie odpowiedzialna za odcinek drogi od ul. Zygmunta Krasińskiego do ul. Parkowej oraz ul. Krakowskiej, na odcinku od ul. Lwowskiej do ronda im. Józefa Poniatowskiego. Dodatkowo jej zadaniem będzie też przygotowanie projektu z oświetleniem, odwodnieniem czy organizacją ruchu, stałą i tymczasową.

Komfort dla kierowców, bezpieczeństwo dla pieszych

Dla kierowców rondo w tym miejscu oznacza przede wszystkim lepszy komfort jazdy, ponieważ obecnie czasami są problemy z włączeniem się do ruchu od ul. Krasińskiego, szczególnie w dni, gdzie otwarte jest targowisko miejskie. Ale prace modernizacyjne to również dobra wiadomość dla pieszych. W tym miejscu pojawi się więcej chodników, sygnalizacja świetlna oraz sygnalizacja ostrzegawcza, aby zapewnić mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa.

źródło, fot: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *