Ranking kredytów na ferie

ferie zimowe
Ferie trwają w najlepsze. Co prawda, dla mieszkańców kilku województw już się skończyły ale w wielu są na półmetku, a w pięciu zaczną się dopiero za tydzień.

Właściwie każdy bank działający w Polsce ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Jednak nie każdy oferuje taki produkt na tych samych warunkach. W hobby.pl sprawdziliśmy, gdzie najlepiej udać się po zastrzyk gotówki.

Kiedy sprawdza się faktyczną jakość takiego produktu, nie wolno dać zamydlić sobie oczu reklamami. Banki często chwalą się, że mają najniższe oprocentowanie. Jednak zazwyczaj mówią o tak zwanym nominalnym oprocentowaniu, czyli tym, które płacimy za sam kapitał postawiony nam do dyspozycji. Żeby mieć klarowny obraz wszystkich kosztów związanych z pożyczaną kwotą, trzeba czytać RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Dopiero taka wartość uwzględnia wszystkie koszty, m. in. prowizje, odsetki oraz ubezpieczenie, które często jest obowiązkowe. 

Numerem jeden jest…

Dlatego za kryterium naszego rankingu kredytów gotówkowych przyjęliśmy właśnie RRSO. Sprawdziliśmy ofertę banków dla kwoty 4000 PLN pożyczonej na 18 miesięcy. Zwycięzcą na dzień 9 lutego jest ING Bank Śląski z RRSO na poziomie 10,99 proc. Po piętach depcze mu Volkswagen Bank Direct – 11,57 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło dla Raiffeisen Polbank, który pożyczy 4000 PLN za cenę 12,65 % RRSO.

5 najlepszych kredytów gotówkowych

Bank

Nazwa produktu

RRSO

Wysokość raty

ING Bank Śląski

Pożyczka Standardowa z zabezpieczeniem

10,99%

241,15 PLN

Volkswagen Bank direct

Kredyt Plus

11,57%

242,06 PLN

Raiffeisen Polbank

Kredyt Bezpieczny Korzystny

12,65%

243,93 PLN

Eurobank

Tani kredyt z kontem

12,74%

244,04 PLN

Getin Noble Bank

Kredyt gotówkowy

14,31%

246,69 PLN

Źródło: porównywarka internetowa

Między pierwszymi kilkoma pozycjami nie ma drastycznej różnicy. Jednak gdy spojrzymy na sam koniec stawki, zobaczymy Bank Pocztowy z RRSO 37,35 proc. i ratą kredytową 282,96 PLN. Dzięki powyższemu zestawieniu wiadomo, że wybierając odpowiedni bank możemy sporo zaoszczędzić.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *