Kurski: Sikorski chciał wysłać wojsko na Ukrainę

Jak donosi portal internetowy kresy.pl zdaniem Jacka Kurskiego ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski proponował wysłanie wojsk na Ukrainę.

Kurski podkreśla, że Premier Ewa Kopacz zmyśliła sobie, że priorytetem PiS jest wojna z Rosją a jeśli ktoś chciał wysłać wojsko to tylko Sikorski. Kiedy Donald Tusk na początku 2014 roku zwołał ponadpartyjne posiedzenie w swojej kancelarii po agresji Putina, Sikorski zaproponował mu, że jedyną z opcji jest zawarcie sojuszu dwustronnego między Polską i Ukrainą. Kurski dodaje też, że w tym wypadku Polacy ginęliby w Donbasie.Były europoseł potwierdził, że nie jest przeciwko dostarczaniu broni na Ukrainę. Podkreślił, że to coś zupełnie innego niż wysyłanie wojsk na wschód Ukrainy.

„Broń się produkuje na wojny. W Polsce mamy fabryki broni. Przecież one nie służą wyposażeniu Filharmonii Wiedeńskiej, tylko jakiejś armii. Jeżeli w pobliżu mamy wojnę i akurat Ukraina została napadnięta przez Rosję, to ja akurat nie mam nic przeciwko temu, żeby Polska sprzedawała broń” – Kurski mówi też, że PiS i „zjednoczona prawica” uważają, że w tej sprawie potrzebne jest wspólne działanie i prezentacja własnego stanowiska. To zaś powinno wpłynąć na decyzję UE i NATO. Poseł w ostatnich słowach dodaje, że nie możemy podejmować żadnych prywatnych wojen z Rosją.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *