Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO

Wiele państw chce się uwolnić od GMO, lecz Prezydent Polski, Bronisław Komorowski podpisał umową by takowa żywność trafiła na nasze stoły.

Żywność, którą teraz kupimy będzie bardziej szkodliwa niż dotychczas. Wszystko za sprawą ustawy o GMO, którą podpisał Prezydent Polski. Od tej chwili nasz kraj jest otwarty na żywność genetycznie zmodyfikowaną. Poseł i były minister środowiska Jan Szyszko ostrzega przed fatalnymi skutkami, która spotkają społeczność po tej ustawie. Celem nie jest sprawdzanie nasion genetycznie modyfikowanych na cele żywnościowe oraz paszowe. W związku z tym można wprowadzić do Polski tony nasion genetycznie modyfikowanych w celach produkcji żywności i pasz.

Za uwolnienie takowej modyfikacji groziła kara do 12 lat więzienia. W tej chwili została zmieniona definicja uwalniania i obrotem, a więc sprowadzanie do Polski w celach handlowych oraz spożywanych organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie jest uwalnianiem. Nie tylko był minister krytycznie podchodzi to tej ustawy. Polscy rolnicy, którzy domagają stosownych zabezpieczeń dla konsumentów i nabywców.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *