Gdynia – port na drodze do Szwecji.

Nasza wyprawa trwa w najlepsze. Gdynia okazała się być bardzo gościnnym miastem, choć od morza zimny wiatr nie pozwolił zapomnieć o tym, gdzie zmierzamy. Nie było nas przez jakiś czas ale wszystko za sprawą naszego testu.

Najlepszym miejscem na pierwsze przymiarki fotograficzne okazało się nadbrzeże przy którym cumuje „Dar Młodzieży”. Możecie zobaczyć zdjęcia, które już zrobiliśmy. Nie ukrywam światła Leona i okoliczności robią wrażenie.

By nie spóźnić się na prom udaliśmy się na szybki posiłek, gdzie przy realizacji rachunku przydatna była, jak to już zdążyliście zauważyć, karta Sk Bank. Jak się potwierdziło, funkcjonalność tego plastiku pozwala na spokojne ponoszenie firmowych wydatków.

Promem do Karlskrony

Czym nas zaskoczyła Stena? Co ja Wam mogę powiedzieć. Warunki podróży, jakie zapewnił nam nasz Partner Stena Line – promy do Szwecji, to naprawdę komfort i wygoda w każdym calu. Dwuosobowe kabiny i to bardzo wygodnymi łóżkami, restauracja, bar, sklep i rozrywka na pokładzie – to najwyższa klasa podróży morskich. Serdecznie polecamy, bo nawet przy tak silnym wietrze, jaki poczuliśmy opuszczając wody Zatoki Gdańskiej, podróż mija nam dość spokojnie. Faktycznie koło 2:00 w nocy zaczęło mocniej bujać, na szczęście odczuwam to tylko ja (Bartek) bo reszta już smacznie śpi.

Choć do tej pory z głośnika leciała, całkiem miła dla ucha, lista przebojów, to kilka minut temu skończyło się całkowicie jej emitowanie i radioodbiornik zamilkł. Warto było jednak czekać na taką ciszę, przyspieszył bowiem dostępny na pokładzie internet WiFi a zza okna dochodzi odgłos fal rozbijających się o kadłub naszego promu.

Daria zapewne rozwinie bardziej temat motoryzacyjny już przy najbliższej okazji. Mam nadzieję, że będzie pamiętała o Trucker’s Lounge.

Odwiedzajcie to miejsce częściej. Rano ruszymy dalej, tym razem już po szwedzkich drogach.

Pamiętajcie, że jadą z nami:
Sk Bank – Tytularny Sponsor wyprawy
Stena Line – Promy do Szwecji – Partner
Berlux Opony – sponsor
Robcars – Robert Dąbkowski – Partner
4Safe – Partner

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *