Jacek Poniedziałek krytykuje rząd za wspomaganie Ukrainy

Aktor, który zasłyną wypowiedziami na temat ukrytych gejów, postanowił znów wypowiedzieć się, lecz na temat sytuacji za wschodnią granicą.

Tym razem Poniedziałek, postanowił zabrać głos w sprawie wojny na Ukrainie. Jego uwagę zwróciły działania Rosji, która wspiera separatystów i najwyraźniej nie boi się pogróżek Zachodu. Aktor mówi, czy chcemy być państwem frontowym. Sądzi, że większość ludzi jest przerażonych tym, co Rosjanie wyprawiają na Ukrainie. Według niego to jest cynizm i czyste bestialstwo. Poniedziałek dodaje, że działanie zbrojne Polski na Ukrainie jest nie na miejscu.

Skrytykował również czołowych polityków z Bronisławem Komorowskim na czele. Takie zachowanie naszej inteligencji nazwał „machanie szabelkę”. – Panowie chcą ryzykować życiem żołnierzy i obywateli? Tylko po to, żeby wygrać wybory? Pomachać szabelką jeszcze zadziorniej niż narodowa prawica, aby znów zasiąść w jednym i drugim pałacu? Panowie, igracie z ogniem. Z Rosją nikt na tym świecie nie wygra. Z Obamą na czele!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *