MotoGP 2015: GP Wielkiej Brytanii odbędzie się na torze Silverstone.

MotoGP na torze Silverstone
Wyścig MotoGP na Circuit of Wales dopiero w 2017 roku.

Po wczorajszej decyzji dotyczącej odwołania GP Wielkiej Brytanii na torze Donington Park, już dziś znalazło się rozwiązanie. Władze toru Silverstone zgodziły się przejąć wyścigi MotoGP w sezonie 2015 i 2016. Powodem odwołania wyścigu na Torze Donington Park były niedograne kwestie finansowe pomiędzy zarządami Donington Park i Circuit of Wales.

Dyrektor zarządzający toru Silverstone, Patrick Allen powiedział: „W ciągu ostatnich lat zrobiliśmy bardzo dużo, by kibice MotoGP mogli się cieszyć z tego co ma im do zaoferowania tor Silverstone. Druzgocącym ciosem dla nas była strata wyścigów. Dlatego też cieszymy się że mogliśmy znaleźć sposób żeby zachować MotoGP w Wielkiej Brytanii. Jest mi niezwykle miło przekazać kibicom, że w 2015 roku będziemy gościć zarówno F1 jak i MotoGP.” Dodał także, że najbliższe dwa tygodnie poświęcone zostaną uruchomieniu sprzedaży biletów na Grand Prix, które ma się odbyć zgodnie z kalendarzem, czyli 30.08.2015 roku.

Decyzja przejęcia wyścigów przez tor Silverstone pozwoli na ukończenie budowy Circut of Wales, gdzie zgodnie ze wcześniejszym kontraktem, rundy MotoGP miały odbywać się przez 5 kolejnych lat.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *