MotoGP: Czy będzie GP Wielkiej Brytanii?

Donington Park
Donington Park wypadł z kalendarza MotoGP 2015.

Dotychczas GP Wielkiej Brytanii odbywało się na torze Silverstone. W ubiegłym roku przetarg na organizację Grand Prix wygrał nowobudowany tor w Walii. Niestety budowa toru uległa znacznym opóźnieniom. W związku z przeciągającą się budową Circut of Wales, w 2015 roku wyścig miał się odbyć na torze Donington Park. Tym samym, na którym odbywają się Brytyjskie Superbike.

W dniu wczorajszym władze Toru Donington podały, że w związku z zaległościami finansowymi spółek GP15 Limited oraz Circut of Wales w stosunku do toru Donington Park, 12 edycja MotoGP, która miała się odbyć 30 sierpnia 2015 roku zostaje odwołana. Na chwilę obecną nie ma informacji, czy istnieje inna alternatywa.

Prace nad torem Circut of Wales są tak opóźnione, że nawet GP Wielkiej Brytanii w 2016 roku jest zagrożone. Przypomnijmy, że CoW wygrało pięcioletni kontrakt na organizację wyścigów MotoGP.

W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest powrót królowej wyścigów motocyklowych na tor Silverstone, czyli tam gdzie MotoGP odbywało się w latach 1977 do 1986 i w latach 2010 do 2014. Czy jednak dojdzie do porozumienia i jakim kosztem, okaże się niebawem.

Jedynym pocieszeniem dla kibiców jest fakt, że ci którzy kupili bilety nie stracą swych pieniędzy. Władze Donington Park zapewniły, że wszystkie pieniądze za bilety zostaną zwrócone w ciągu 10 dni roboczych.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *