Prezesie ja tylko żartowałem…

żart
Kilka dni temu przez media przewinęła się informacja o rezygnacji prezesa ZUS z funkcji. Dlaczego to zrobił? Szkoły są dwie. My natomiast wiemy swoje.

Zarzutów wobec kierowanej przez Prezesa Derdziuka instytucji było przez ostatnie lata mnóstwo. Nie dość wspomnieć oskarżenia o mobbing w ZUS’-ie oraz szereg licznych kontroli zarządzanych raz za razem przez Najwyższą Izbę Kontroli, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Część z tych działań zakończyła się procesami. Doszło do zatrzymania 14 osób.

To pomówienia

W tym miejscu trzeba zacytować słowa rzecznika prasowego ZUS – Pana Wojciecha Adrusiewicza: „Doniesienia medialne zawsze pozostaną tylko doniesieniami. Żeby były zarzutami muszą być potwierdzone przez organy państwa. A to nie miało miejsca”.

Dlaczego więc Prezes podał się do dymisji? Dlaczego zrobił to właśnie w tym momencie, kiedy poważna reforma ZUS-u z 2013 r jest na finiszu? Najprawdopodobniej Prezes Derdziuk natrafił na artykuł opisywany na łamach hobby.pl pod koniec stycznia tego roku.

Jako współwinni takiej poważnej decyzji Prezesa jednej z największych instytucji państwowych, czujemy się w obowiązku oznajmić: „Panie Prezesie, nasz ostatni artykuł o ZUS-ie był jedynie żartem”.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *