Grodzisk Mazowiecki: Kolejni sprawcy przemocy domowej złapani

Tylko w ciągu ostatnich 3 dni funkcjonariusze Policji zatrzymali 3 mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu zaczęli awanturować się w swoich domach i znęcać nad członkami rodziny. Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

Rodzinne awantury

W ostatnim tygodniu policjanci z Grodziska Mazowieckiego musieli interweniować aż trzy razy. Wezwania dotyczyły Tadeusza Z., Krzysztofa M. oraz Adama G., którzy pod wpływem alkoholu wszczęli awantury i zaczęli znęcać się nad swoimi żonami. Policji udało się ustalić, że to nie pierwszy raz. Kobiety zeznały, że bicie, wyzywanie czy niszczenie sprzętów domowych nie jest niczym nowym. Jeden z mężczyzn w ten sposób znęca się nad swoją rodziną już 8 lat, drugi od ponad roku, a trzeci kilka miesięcy temu dostał zakaz zbliżania się do żony, do czego się nie zastosował.

Niebieska Karta

W przypadku każdej z tych spraw została założona Niebieska Karta. Pokrzywdzone kobiety wreszcie zdecydowały się złożyć zawiadomienie dotyczące znęcania się zarówno psychicznego jak i fizycznego, które były codziennością w ich domach. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Wszyscy trzej zostali objęci dozorem policyjny. Ponadto mają zakaz zbliżania się do żon oraz picia alkoholu. Za znęcanie się nad rodziną grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie bądźmy obojętni!

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy, bądź znasz osoby, które przemocy domowej doświadczają, nie wahaj się- zgłoś to! Wystarczy zadzwonić pod numer 997 bądź 112.

 

fot: policja.waw.pl

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *