Rosyjski dziennikarz: Z Moskwy do stolicy Polski czołg dojedzie w mniej niż dobę

Rosyjski dziennikarz Kanału 5 stwierdził, że Czołg T-90 dojedzie do Warszawy mniej niż dobę ponieważ jest tylko 1,3 tysiąca kilometrów.

Na kontrowersyjny materiał zwrócił uwagę ukraiński portal Censor.net.ua. Wypowiedź zaczyna się słów prezenterki, która zastanawia się gdzie w Europie można „świętować Dzień Zwycięstwa”. Dziennikarz wylicza w materiale ile czasu zajęłoby wojskom dotarcie do europejskich stolic. – Warszawa, to zbyt proste. Z Moskwy do stolicy polski jest tylko 1,3 tysiąca kilometrów. Czołg T-90 przy braku transportu lotniczego dojedzie tam w mniej niż dobę. – słyszymy. Dziennikarz dodaje również, że 9 maj to świetny powód by odwiedzić Berlin bo dawno tam Rosjan nie było.

Dalej następuje wyliczanka stolic europejskich. – Praga, Wilno, Talin, Helsinki, Ryga. To wszystko jest tuż obok. – mówi głos dziennikarza spoza kadru. Możemy również usłyszeć, że 1.8 tys km do Niemiec to dla współczesnej armii nie jest znaczna odległość. Tym bardziej, że wielu rosyjskich oficerów dobrze zna Niemcy. W materiale pojawia się także Londyn i Waszyngton, ale wizę trzeba mieć zawczasu, bo bez lotnictwa i statków się nie obejdzie”

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *