Szukajcie, a znajdziecie… – zima w Szwecji

Okazuje się, że zimy musieliśmy szukać również w Szwecji. I choć było to bardzo trudne, my się nie poddajemy, NIGDY. Zmierzaliśmy na północ tak długo, aż ziemia się zabieliła. Nasz test zmierza do końca, a jego efekty są co najmniej zadowalające.

Poznaliśmy Szwecję, rozmawialiśmy ze Szwedami, zobaczyliśmy jak funkcjonują, jak żyją, czym się zajmują. Co nas zaskoczyło? Nieziemska otwartość i gościnność. W Polsce uciekamy przed ludźmi, przed rozmową i kontaktem z drugim człowiekiem, a tu nikt nie uciekał, nikt nie śpieszył się do pracy, a dodatkowo każdy był przyjaźnie nastawiony. O tym świadczą także odsłonięte okna bez firanek i z umieszczonymi na parapetach lampkami, w ten sposób Szwedzi mówią światu: „nie mamy nic do ukrycie, jesteśmy otwarci”. Ja osobiście zakochałam się w tej otwartości, to pierwsza i najważniejsza rzecz, której powinniśmy nauczyć się od Szwedów!

Poniżej fotogaleria, w której możecie zobaczyć arktyczną Szwecję. Jednak to nie koniec naszej relacji, jest jeszcze mnóstwo zdjęć i filmów, które chcemy wam pokazać, a także wiele do opowiedzenia, śledźcie nas!

fot. Bartłomiej Bator

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *