Warszawa: most Łazienkowski płonie!

Dziś popołudniu doszło do pożaru na moście Łazienkowskim. Zapaliła się konstrukcja mostu. Od czterech godzin trwa akcja straży pożarnej, która stara się ugasić, szybko rozprzestrzeniający się ogień. Trasa Łazienkowska oraz odcinek drogi od Wisłostrady do Wału Miedzeszyńskiego są w tym momencie zamknięte.

Pożar rozpoczął się po praskiej stronie Wisły. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie składowiska desek znajdujących się pod mostem.

Ze wstępnych informacji wynika, że mogły zapalić się deski, które były składowane pod mostem. W wyniku tego pożaru zapaliły się drewniane podesty techniczne, które są uzupełnieniem konstrukcji stalowej tego mostu (…) Drewno, z których są wykonane podesty jest nasączane konserwującymi olejami, które dodatkowo wpłynęły na rozmiar pożaru – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Po zgłoszeniu, które straż otrzymała po godzinie 17:35, na miejsce pożaru przyjechało 8 jednostek gaśniczych, 3 podnośniki i 3 łodzie. Akcję utrudnia noc, duże zadymienie oraz bardzo zły dostęp do miejsca pożaru. Na tą chwilę ugaszona jest już praska część. Obecnie strażacy gaszą przeprawę od spodu.

Najprawdopodobniej struktura mostu nie została uszkodzona, jednak przez wysoką temperaturę doszło do odkształcenia nawierzchni. Pożar doszedł do połowy mostu. Nie ma osób poszkodowanych.

Most Łazienkowski  w bardzo podobny sposób płonął już  w 1975 roku.

Utrudnienia w ruchu:

Ruch pojazdów i pieszych w obie strony został całkowicie wstrzymany na odcinku od Wisłostrady do Wału Miedzeszyńskiego.

Autobusy jeżdżące przez Most Łazienkowski (141, 143, 151, 182, 188, 502, 514, 520, 523, 525) zostały skierowane przez most Poniatowski do Al. Armii Ludowej według następującej trasy: Al. Stanów Zjednoczonych – Wał Miedzeszyński – Most Poniatowskiego – Wioślarska – Solec – Al. Armii Ludowej, a dalej do własnych tras.

fot. Jacek Turczyk/PAP

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *