Otwock: lekarz podejrzany o kradzież morfiny

Został zatrzymany 60-latek, który jest podejrzewany o kradzież morfiny z placówek służby zdrowia. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kilkanaście ampułek w bieliźnie mężczyzny.

Wczoraj otwoccy policjanci otrzymali wezwanie do jednej z placówek służby zdrowia. Dyżurny oficer komendy ustalił, że na terenie tej instytucji doszło do kradzieży morfiny i leków o podobnych właściwościach.

Jak wywnioskowano podczas dochodzenia, kradzieży dokonano z sejfu, w którym przechowywane są ważne i nietypowe leki. Podjęte przez funkcjonariuszy działania szybko pozwoliły ustalić osoby, które tego dnia miały dostęp do sejfu oraz wytypować podejrzaną osobę.

Zadziwiające było, że tego dnia pełni dyżur 60-letni lekarz. Mężczyzna twierdził, że nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją. Jednak policjanci podczas szczegółowej kontroli osobistej znaleźli w jego bieliźnie część leków pochodzących z kradzieży, w tym 9 ampułek morfiny.

Sprawa jest w toku. Aktualnie mężczyzna znajduje się w policyjne celi. Aktualnie nie jest wykluczone, że może usłyszeć zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *