Warszawa: podawał się za policjanta i chciał wystawiać mandaty

Został zatrzymany mężczyzna, który pod wpływem alkoholu podawał się za policjanta, zatrzymywał samochody do kontroli i chciał karać kierowców mandatami.

Funkcjonariusze z Woli dostali zgłoszenie, że mężczyzna poruszający się fiatem croma, podaje się za policjanta. Dodatkowo zatrzymuje samochody do kontroli drogowej i próbował ukarać zatrzymanych mandatem za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu Policji. Ogólnie mężczyzna miał cywilne ubrania, a na głowie policyjną czapkę.

Mężczyznę zatrzymano w okolicy ulicy Działdowskiej. Za kierownicą siedział 37-letnie Marcin. Od razu policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Podczas interwencji kierowca był agresywny, używał wulgarnych słów wobec funkcjonariuszy. Zatrzymany został przetransportowany do Komendy przy ul. Żytniej, gdzie nie chciał poddać się badaniu na wykrycie alkoholu. Jednak takie badanie przeprowadzono w laboratorium szpitalnym.

Gdy 37-latek wytrzeźwiał, usłyszał 5 zarzutów i będzie odpowiadał za kierowanie samochodu w stanie nietrzeźwości, znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej, wywieranie wpływu na czynności, a także za podszywanie się za funkcjonariusza publicznego. Już niedługo sąd zadecyduje o wysokości kary.

źródło: waw.policja.pl

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *