Eurowizja 2015: Muzycy z zespołem Downa i… Australia

Norwedzy na Eurowizję
W ubiegłym roku konkurs Eurowizji zaskoczył wszystkich występem Conchity Wurst, czyli kobiety z brodą. Popularność jaką wzbudziła, zaskoczyła organizatorów. W tym roku postanowili więc, również nas zaskoczyć.

Na serwisie eurovision.tv pojawiła się informacja, że w tym roku na konkursie pojawi się gościnnie przedstawiciel z … Australii. Rośnie nam Europa.   Kolejną niespodzianką może być występ fińskiej grupy Pertti Kurikan Nimipäivät, która znalazła się w gronie 11 fińskich pretendentów do konkursu.

Ta punkrockowa, coraz bardziej popularna w Finlandii, kapela powstała w 2009 roku. W jej składzie występują muzycy z zespołem Downa. Zespół powstał w ramach projektu terapeutycznego dla ludzi niepełnosprawnych z problemami uczenia się. Kapela ma startować w półfinałach z piosenką „Aina mun pitää” co w tłumaczeniu znaczy „Ilekroć muszę”.

Menadżer grupy podkreślił, że lider i założyciel grupy,  gitarzysta Pertti, jest wielkim fanem Eurowizji. Chce wystąpić w konkursie, by zdobyć wsparcie dla programów terapeutycznych dla niepełnosprawnych umysłowo. Zespół ma wsparcie rodzin, fanów, a nawet fińskich zespołów punkrockowych.

Życzymy im powodzenia, lecz czy to wystarczy?

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *