Oskary 2015: Oskar dla „Joanny”? A może nie tylko?

Oscary 2015
W tym roku gala rozdania Oskarów ,organizowana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, będzie bardzo emocjonująca dla Polaków.

Jeszcze nigdy w 86-letniej historii tej nagrody, Polacy nie mieli tak dużej liczby szans na zdobycie tej prestiżowej statuetki. W tym roku tych szans jest aż pięć.

Od początku istnienia Academy Awards, Polacy zdobyli 11 Oskarów, czyli tyle ,co rekordziści: „Ben-Chur”, „Titanic” i „Władca Pierścieni,: Powrót Króla” za jednym razem.

Polacy, którzy dwukrotnie otrzymali statuetkę to: Stefan Kudelski, honorową statuetkę za rozwój techniki nagrywania dźwięku i Janusz Kamiński za zdjęcia do „Listy Schindlera” i do „Szeregowca Ryana”

Przebojem do walki o tą najważniejszą dla kinematografii nagrodę wdarł się film Pawła Pawlikowskiego „Ida”, nominowany w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za zdjęcia Łukasza Żala. Inną kategorią, w której polskie produkcje mogą zaistnieć jest krótkometrażowy film dokumentalny. W tej kategorii startują: „Joanna” Anety Kopacz i „Nasza Klątwa” Tomasza Śliwińskiego.

Ostatnią nominacją jest nagroda za najlepsze kostiumy. W tej kategorii powalczy Anna Biedrzycka-Sheppard, za wspaniałe kostiumy do filmu „Czarownica” reżyserii Roberta Stromberga z Angeliną Jolie w roli głównej.

Emocje będą narastały z każdym dniem. Delegacje nominowanych produkcji już zjeżdżają się do Los Angeles.

Kulminacyjnym momentem będzie gala, którą będziemy mogli obejrzeć 23 lutego o godz. ok. 1.55. Transmitowana będzie przez Canal+ oraz w Internecie przez Canal+ VOD. Skróconą wrsję gali będzie można obejrzeć w Canal+ 24 lutego o godz. 21.00

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *