Warszawa: Uchwycili fałszywego policjanta

Funkcjonariusze ze Śródmieścia zatrzymali kolejną osobę podającą się za policjanta. Tym razem po wielotygodniowym śledztwie został zatrzymany Szymon P.

Jest wiele metod by oszukać potencjalną ofiarę, lecz teraz warszawscy policjanci uchwycili mężczyznę podejrzanego o przestępstwo metodą „na policjanta”. Sposób działania tych przestępców jest bardzo podobny. Dzwoni do przypadkowo wybranej osoby i zażąda by ta udzieliła wsparcia finansowego z uwagi na wymyślone nagłe zdarzenie losowe a chwile później kolejne połączenie tym razem od fałszywego funkcjonariusza CBŚ z prośbą o współpracę w rozbiciu szajki oszustów i przekazanie gotówki na potrzeby wymyślonej akcji.

Szymon P. został zatrzymany po popełnieniu identycznego przestępstwa. Jest to efekt wielotygodniowej, żmudnej pracy operacyjnej wielu policjantów ze śródmieścia. Do oszustwa, w którym pokrzywdzony 88-latek stracił 10 tyś złotych doszło pod koniec stycznia tego roku. Mężczyzna zażądał by najpierw wypłacił z banku gotówkę a następnie wrzucił pieniądze do wyznaczonego kosza na śmieci. 25-letni Szymon P. przyznał się do zarzucanego czynu. Śledczy ustalili, że brał udział w dwóch identycznych przestępstwach. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *