Wołomin: Przewoził części skradzionej hondy

Mężczyzna w wozie dostawczym przewoził części skradzionej hondy. Aby uniknąć wymiaru sprawiedliwości chciał uciec Policji, jednak bezskutecznie. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kontrola pojazdów dostawczych

Funkcjonariusze drogówki wbrew pozorom dość często sprawdzają wozy dostawcze i samochody ciężarowe. Po pierwsze ze względu na stan techniczny tych pojazdów: niejednokrotnie okazuje się, że pozostawia on wiele do życzenia. Ale auta są też sprawdzane ze względu na to, że mogą w nich znajdować się rzeczy pochodzące z kradzieży i są wykorzystywane przez grupy przestępcze. Do takiego właśnie nadużycia doszło kilka dni temu.

Sprawca chciał uciec na piechotę

Policjanci z Wołomina postanowili zweryfikować kierującego dostawczym renault. Jednak kierowca na początku bagatelizował sygnały i jechał dalej. Po dłuższej chwili zatrzymał samochód na poboczu, a sam wyszedł z auta i próbował pieszo uciec przed mundurowymi. Bezskutecznie, po chwili mężczyzna został złapany.

Skradzione części hondy

W samochodzie znaleziono części składowe hondy. Funkcjonariusze zbadali te elementy i okazało się, że pochodzą one z kradzieży, która miała miejsce na terenie Otwocka. Szymon Z. został zatrzymany i już przedstawiono mu zarzuty paserstwa części samochodowych, których wartość jest bliska 30 tys. zł. 24-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot: KSP

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *