Koniec marzeń o finale Ligi Europy

Rewanżowe spotkanie Legii Warszawa z Ajaxem Amsterdam zakończyło się wynikiem 0:3. Dwumecz wygrał Ajax przewagą czterech bramek.

To, co zobaczyliśmy na Łazienkowskiej nie przypominało walki o awans do kolejnej rundy. Nie przypominało nawet tej zaciętości, jaką stołeczny klub pokazał w drugiej połowie pierwszego spotkania.

Legia na własnym boisku nie istniała. Pierwsze 13. minut pokazało, kto dziś wywiezie zwycięstwo. W tym czasie, Dusan Kuciak, musiał dwa razy wyjmować piłkę z siatki. Przed zakończeniem pierwszej połowy wynik był już ostatecznie ustalony. 0:3 to i tak minimalny wymiar kary.

Choć wszyscy mieli nadzieję, że druga odsłona będzie równie emocjonująca, jak ta w Amsterdamie, to jednak wojskowi nie zmienili swojego stylu gry. Nawet podwójna zmiana nie wniosła zbyt wiele, choć faktycznie ożywiła trochę grę legionistów.

Egzekutorem i pogromcą w tym spotkaniu był Arek Milik, który zdobył pierwszą i ostatnia bramkę spotkania.

Legia Warszawa: Kuciak, Broź, Dossa, Rzeźniczak, Guilherme, Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro (60. Kosecki), Masłowski (72. Pinto), Kucharczyk, Sa (60. Saganowski)

Ajax Amsterdam: Cillessen, Van Rhijn, Veltman (72. Van der Hoorn), Viergever, Boilesen, Bazoer, Serero, Klaasen (46. Sinkgraven), El Ghazi, Milik, Kishna (79. Andersen)