Legionowo: Tańsze bilety ZTM od 1 maja

Podczas ostatniej sesji, która miała miejsce 25.02 radni podjęli uchwałę dotyczącą wprowadzenia taryfy „Warszawa Plus” dla mieszkańców Legionowa.

„Warszawa Plus” to taryfa ulgowa wprowadzona przez ZTM na rzecz mieszkańców zamieszkujących okolice Warszawy. Można z niej skorzystać przy zakupie biletów miesięcznych i kwartalnych, a obowiązuję zarówno w dwóch strefach, ale można skorzystać ze zniżek na przykład tylko w strefie drugiej.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z tej taryfy, w urzędzie miasta będą mogli wyrobić specjalną „Kartę Legionowianina” – spersonalizowaną kartę miejską z naszym logo – mówił zastępca prezydenta Piotr Zadrożny – na parterze będą wyznaczone stanowiska, w których będzie można złożyć wniosek, wyrobić kartę i od razu ją doładować w stanowisku ZTM.

karta legionowianina

200 zł rocznie mniej

Dzięki tej taryfie mieszkańcy Legionowa będą mogli w ciągu roku zaoszczędzić nawet około 200 zł.  Kupując bilet 30-dniowy, normalny, na dwie strefy zaoszczędzimy 14 zł, przy zakupie biletu 90-dniowego zniżka wynosi 54 zł. Jeżeli decydujemy się tylko na II strefę to decydując się na bilet 30-dniowy oszczędzamy 14 zł, a przy bilecie 90-dniowym 32 zł.

Jedynym  minusem jest to, że nowe karty „Warszawa Plus” będzie można doładowywać tylko w punktach ZTM, biletomaty nie będą jej obsługiwać.

źródło, fot: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *