Tajlandia: Trzech młodych gejów wzięło ślub

ślub gejów w Tailandii
zdj. pudelek
W walentynki na ślubnym kobiercu w mieście Uthai Thani w Tailandii stanęło… trzech panów. 29-letni Joke, 26-letni Art i 21-letni Bell zawarli trzyosobowy związek małżeński zgodnie z obrządkiem buddyjskim.

Tradycyjna ceremonia zaślubin składała się ze złożenia ślubów, przyrzeczeń miłości i wierności oraz przyrzeczenia dzielenia się obowiązkami domowymi.

Dwaj starsi małżonkowie poznali się w pracy, po pięciu latach poznali młodszego Bella. Początkowa przyjaźń z czasem przerodziła się w miłość.

„Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem przypieczętowania naszej miłości będzie ślub. Dla wielu wyglądało to dziwnie, ale równie wielu ludzi rozumiało łączącą nas więź i powody, dla których chcemy być razem” – powiedział Art w wywiadzie dla „Daily Mail”.

„Myślę, że jesteśmy pierwszym gejowskim, trzyosobowym małżeństwem na świecie. Wielu ludzi może się nie zgadzać z naszą decyzją i nie być nią zachwyconych, mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko równie wielu ludzi zrozumie nas i zaakceptuje. Miłość to przecież zawsze miłość.” – dodał Bell.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *