W krajowych rozgrywkach Legia potwierdza swoją dominację

Niedzielne spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała śmiało możemy zaliczyć do udanych. Stołeczny klub rozgromił rywala 3:0.

Na Łazienkowskiej byliśmy dziś świadkami kilku ważnych wydarzeń. Najpierw Dusan Kuciak odebrał z rąk Dyrektora Sportowego – Jacka Mazurka koszulkę z numerem 100. Jest to pamiątkowa koszulka wręczana każdemu zawodnikowi, który rozegrał w Legii 100 ligowych spotkań. Taki jubileusz dziś obchodził etatowy bramkarz stołecznej drużyny.

DSC_5809

Minutą ciszy, przed pierwszym gwizdkiem, uczczona została pamięć Bohdana Tomaszewskiego i Mariana Szei, którzy zmarli w minionym tygodniu.

Na Żylecie przygotowano też oprawę ku czci Żołnierzy Wyklętych. Odśpiewano hymn narodowy i to w pełnym jego brzmieniu, co zaskoczyło nawet sędziów tego spotkania.

Sam mecz to dominacja Legii. Skład ustawiony przez szkoleniowca osiągnął założony cel. Wynik w tym spotkaniu otworzył Adam Ryczkowski już 12. minucie. 10 minut później mogło być już 2:0, ale sędzia dopatrzył się przewinienia przy bramce strzelonej przez Michała Żyro. Kolejne gole oglądaliśmy już w drugiej połowie. Najpierw Ondrej Duda, zaraz po wejściu na boisko, został sfaulowany w polu karnym i skutecznie wyegzekwował jedenastkę. Później, na zakończenie spotkania do siatki trafił Orlando Sa.

Legia podąża właściwą drogą w stronę mistrzostwa kraju. Oby ta sztuka im się udała.

Skład wyjściowy obu drużyn

Legia: Kuciak, Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski, Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro, Masłowski, Ryczkowski, Sa.

Podbeskidzie: Pesković, Sokołowski, Deja, Stano, Konieczny, Tomasik, Chmiel, Iwański, Kolcak, Adu Kwame, Malinowski.