Teatr Muzyczny Roma – nowa odsłona teatru i wielka premiera musicalu Mamma Mia!

Jeden z najbardziej znanych teatrów w Polsce, Teatr Muzyczny Roma, przeszedł gruntowny remont. O nowej odsłonie teatru oraz o długo wyczekiwanej premierze kultowego musicalu Mamma Mia, na antenie Radia Hobby opowiadał Daniel Wyszogrodzki – kierownik literacki teatru.

Warszawski Teatr Muzyczny Roma przez prawie rok ograniczył swoją działalność, by pod koniec lutego tego roku ukazać się widzom w nowej, lepszej odsłonie. Jak mówi gość Radia Hobby Daniel Wyszogrodzki, teatr po modernizacji dorównuje swoim poziomem czołowym teatrom europejskim.

Ponowne otwarcie teatru, 21 lutego, rozpoczęła długo wyczekiwana premiera musicalu Mamma Mia. Musical ten autorstwa Catherine Johnson, Bjoerna Ulvaeusa i Benny’ego Anderssona od swojej premiery w 1999 r. stał się jednym z najpopularniejszych muzycznych spektakli w historii gatunku. Wystawiano go już w 16 językach, język polski będzie 17. Do jego popularności przyczyniło się także wykorzystanie w musicalu piosenek szwedzkiej grupy popowej ABBA oraz ekranizacja z 2008 r. w reżyserii Phyllidy Lloyd z Meryl Streep, Colinem Firthem oraz Piercem Brosnanem w rolach głównych.

O tym jak zmienił się teatr oraz o nowym musicalu posłuchać można w naszej rozmowie.

fot. http://www.teatrroma.pl/teatrroma.pl/spektakle/duza-scena/mamma-mia

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *