Veturilo wróciło po zimowej przerwie!

Wraz z początkiem marca wróciły na warszawskie drogi rowery miejskie Veturilo. Przez ostatnich kilka lat ten sposób komunikacji mocno wrósł w stołeczny klimat i bardzo ułatwił mieszkańcom życie. W tym roku dostępnych będzie około 3 000 rowerów.

Warszawskie rowery miejskie Veturilo cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy. Są nie tylko atrakcją dla miłośników jednośladów ale przede wszystkim stały się stałym elementem komunikacji miejskiej, szczególnie na krótkich odcinkach.

Veturilo posiada w Warszawie 196 baz/wypożyczalni, z których można pobrać rower i obsługuje blisko 3 000 pojazdów. W zeszłym roku z rowerów miejskich skorzystano około 2 milionów razy, a od momentu wprowadzenia systemu ruch rowerowy to aż 3% podróży po mieście.

W tym roku zmieniły się miejsca niektórych baz rowerowych. Przyczyną jest próba dopasowania Veturilo do nowo powstających stacji drugiej linii metra. Część wypożyczalni została przeniesiona, powstało też kilka nowych miejsc, w których można pobrać rower.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *