Wydawnictwo Zysk i Spółka o drodze od napisania do wydanie książki i nowościach wydawnictwa

Z Beatą Witoń z Wydawnictwa Zysk i Spółka, w poranku Popapranej Pary, rozmawialiśmy o tym, co trzeba zrobić by napisana książka ukazała się na półkach sklepowych oraz o tym jakie są propozycje i zapowiedzi książek na ten miesiąc.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Beatą Witoń z Wydawnictwa Zysk i Spółka. A w niej informacje zarówno dla przyszłych pisarzy, o tym jak wydać książkę, oraz czytelników z propozycjami nowości, które ukażą się na rynku w najbliższym czasie.

 

Nowości na ten tydzień:

OPOWIEŚCI NIEPOKOJĄCE – JOSEPH CONRAD

Opowieści niepokojące Josepha Conrada to utrzymana w klimacie psychologicznych „dreszczowców” książka opisująca zagrożenia czyhające na jednostkę ze strony sił, których nie jest ona w stanie zrozumieć, zanim jest już za późno…
Ich akcja rozgrywa się w różnym miejscu i czasie: od XVIII-wiecznej Francji, przez kolonialną Afrykę i Archipelag Malajski, po londyńskie salony. To wnikliwe studium ludzkiej natury i nieuchronności ludzkiego losu. Tytułowy niepokój bierze się ze świadomości skutków zderzenia z nowoczesnością, rozumianą jako zerwanie tradycyjnych więzów człowieka z otaczająca go kulturą, ludźmi i wynikającego z tego zagubienia tożsamości. Conrad jawi się nam jako wnikliwy obserwator i analityk, przekazujący swoje refleksje w atrakcyjnej formie.

part_id.2.2

CICHY PUCZ – JÜRGEN ROTH

Cichy pucz to bardzo dobrze udokumentowana analiza mechanizmów stopniowego odbierania władzy państwom narodowym w Europie. Pod pretekstem przezwyciężania kryzysu gospodarczego i polityki oszczędnościowej europejski model społeczny ulega bowiem destrukcji. Celem cichego puczu jest implementacja centralnie sterowanego porządku neoliberalnego, który będzie miał wpływ na życie wszystkich Europejczyków. Za zmianą systemową europejskiej polityki kryją się potężne elity gospodarczo-polityczne, reprezentujące znikomą część społeczeństwa.
Tytułowi „puczyści” wprowadzają w Europie nowy porządek społeczno-polityczny, którego żadne świadome społeczeństwo obywatelskie nigdy nie przyjęłoby bez walki. Drastyczne programy oszczędnościowe prowadzą do ostrej redukcji płac i emerytur, ograniczenia praw pracowniczych, głębokich cięć w systemie opieki społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej.

part_id.2.3

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *