Formuła 1: Zespół Manor wystąpi w GP Australii

Marussia
Zespół Manor, poprzez swoją stronę na Facebooku, potwierdził swój udział 15 marca w GP Australii.

Teem występujący w ubiegłym sezonie jaki Marussia, wykorzysta tymczasowo bolid z silnikiem Ferrari, aby wypełnić przepisy techniczne. Oczekuje się że bolid przejdzie testy zderzeniowe i testy bezpieczeństwa FIA zanim zostanie dopuszczony do weekendu wyścigowego na torze w Melbourne. Zespół zapowiedział także wprowadzenie do wyścigów nowego bolidu jeszcze w tym roku.

Prezesem i dyrektorem sportowym pozostanie Graeme Lowdon. Będzie on współpracował z szefem firmy Ovo Energy Stephenem Fitzpatrickiem, nowym inwestorem. W zespole pozostanie także Jastin King były szef spółki Sainsbury, jako tymczasowy przewodniczący.

„Chcę podziękować wszystkim zespołom, FIA, naszym dostawcom i pracownikom, no i oczywiście wszystkich fanom za wsparcie, jakie zespół otrzymał w ciągu ostatnich sześciu miesięcy” powiedział Lowdon. „To było wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale przeszliśmy przez to i teraz pozostało tylko ponownie wrócić do wyścigów. Z osobami Stephena Fitzpatricka i Justina Kinga jesteśmy w dobrym miejscu przed rozpoczęciem nowego sezonu. To jest fantastyczny i bardzo satysfakcjonujący moment dla wszystkich osób zaangażowanych w zespole. „

„Przez lata spędzone w Sainsbury, dowiedziałem się, że z właściwymi ludźmi, właściwymi wartościami, i ciężką pracą, możemy stworzyć doskonały biznes .Z Graemem i szefem zespołu Johnem Boothem mamy wszystkie trzy składniki i jestem w pełni przekonany, że możemy pomóc Manor być konkurencyjnym na najwyższym poziomie wyścigów” dodał King.

Nie jest jeszcze ustalone kto stanie się kolegą zespołowym Willa Stevensa jest jeszcze ustalona, ​​lecz oczekuje się, że zespół Manor wystawi w Melbourne dwa bolidy. Znaczyłoby to, że tożsamość drugiego kierowcy zostanie ujawniona w przyszłym tygodniu.

Syn Jastina Kinga, Jordan,  jest podobno jednym z faworytów do drugiego fotela w Manor. 21-latek ma występować w serii GP2 z zespołem Racing Engineering. Ubiegły sezon ukończył na 7 miejscu klasyfikacji generalnej kierowców europejskiej Formuły 3.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.