Warszawa: Dwa razy w ciągu doby zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Patryk K. w ciągu 10 godzin został dwukrotnie zatrzymany przez Policję. W obu prowadził samochód będąc po wpływem alkoholu. 22-latek będzie musiał za to odpowiedzieć przed sądem.

Pierwsza interwencja

Po raz pierwszy mężczyzna został zatrzymany w nocy tuż po 1:00. 22-latek kierował seatem nie posiadając prawa jazdy. Dodatkowo po badaniu alkomatem wyszło, że miał on 0,6 promila alkoholu we krwi. Policjanci wręczyli mu wezwanie do stawiennictwa w komendzie. Jednak nim mężczyzna zdążył się stawić, został złapany drugi raz.

Druga interwencja

Za drugim razem mundurowi zatrzymali Patryka K. tuz po godzinie 11:00. Tak jak poprzednim razem kierowca seata nie miał prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego a także obowiązkowych aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Po badaniu alkomatem 22-latek miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

2 zarzuty i wykroczenia

Patrykowi K. zostały przedstawione 2 zarzuty kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Dodatkowo po zebraniu materiały dowodowego wyszło, że mężczyzna dopuścił się jeszcze kilu wykroczeń, za które również będzie musiał odpowiedzieć.

fot: KSP

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *