II linia metra ruszy już w niedziele!

W niedziele 08.03.2015 o godzinie 10 ma zostać otwarta długo wyczekiwana II linia metra. Do tej pory wszystkie terminy były przesuwane z powodu problemów technicznych. Tym razem mamy nadzieje, że ta próba zakończy się sukcesem. Byłby to bardzo funkcjonalny prezent dla Pań z okazji ich święta.

W niedzielę o 10.00 ma zostać otwarta II linia metra. Ratusz tym razem nie planuje wielkiego otwarcia jak miało to miejsce przy pierwszej linii warszawskiej kolejki podziemnej. Elementem zaznaczającym odświętność tego wydarzenia będą rozdawane słodkości z logiem metra.

Bardzo ważna informacja dla wszystkich pasażerów. Ratusz zrezygnował z dnia darmowego przejazdu, także już od jutra należy zaopatrzyć się w bilety komunikacji miejskiej.

Przejazd między krańcowymi stacjami, to jest Rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim trwa około 12 minut. Czas ten ma ulec zmianie ponieważ zwiększać się będzie prędkość jazdy pociągów. Metro będzie kursować co 3 minuty w weekend i 2 minuty 50 sekund w trakcie tygodnia.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *