Krzysztof Hołowczyc przestępcą? Kierowca zaprzecza

Krzysztof Hołowczyc
Najbardziej znany i utytułowany polski kierowca rajdowy, biorący udział w wielu akcjach dotyczących bezpieczeństwa na drodze, też daje się ponieść ułańskiej fantazji?

29 października 2013 roku, w miejscowości Żurominek na Mazowszu, na drodze krajowej nr 7, funkcjonariusze Policji z Mławy, w nieoznakowanym radiowozie, zobaczyli bardzo szybko przejeżdżającego GTR-a. Ruszyli za nim w pogoń. Wideo-rejestrator wskazał przekroczenie prędkości o 114 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się że za kierowcą jest Krzysztof Hołowczyc.

Kierowca nie przyjął mandatu, gdyż stwierdził że pomiar jest nieprawdziwy. Wideo-rejestrator nie zapisuje prędkości pojazdu mierzonego, lecz prędkość pojazdu goniącego. To że na wideo-rejestratorze widnieje prędkość 204km/h, to znaczy że z taką prędkością poruszał się radiowóz, a nie auto „Hołka.” To jest tylko prędkość samochodu, który jedzie za mną. To nie jest radar, który mierzy, tylko urządzenie w samochodzie, które sczytuje prędkość z kół.”- wyjaśniał.

Kierowca twierdzi, że to funkcjonariusze rozpędzili radiowóz do takiej prędkości, by w 2 sekundy dogonić jego auto. Na nagraniu rejestratora słychać głos jednego z policjantów, który stwierdził, że „w końcu nauczą czegoś tego gnoja”.

https://www.youtube.com/watch?v=kWSThUq5Mw0

W wywiadzie dla TVN24 kierowca wypowiedział się na ten temat bardzo jednoznacznie: „Myślę, że mogło to być ok. 100-105 km/h. Tylko, że samochód pracujący na wyższych obrotach i rozpędzający się być może spowodował u panów policjantów poczucie, że jechałem szybciej. Ta sprawa jest kuriozalna. Przecież widziałem ten radiowóz, gdy go mijałem. I myśli pan, że specjalnie bym przed nim przyśpieszył? Nie jestem idiotą, żeby specjalnie pakować się w kłopoty. Ale zatrzymał mnie jakiś miejscowy kowboj, który zobaczył dobry samochód, znaną twarz i chciał coś udowodnić.

Po drugiej rozprawie sprawa nadal nie jest zakończona.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *