Eurowizja 2015: Monika Kuszyńska będzie reprezentować Polskę

Monika Kuszyńska
źródło: wikipedia
Poznaliśmy decyzję zarządu TVP odnośnie naszego reprezentanta na konkursie Eurowizji w Wiedniu. Będzie to Monika Kuszyńska.

Wokalistka i autorka tekstów zaistniała na scenie od 2001 roku. Wraz z zespołem Varius Manx wydała wtedy ich wspólny album pt. „Eta”. W 2006 roku piosenkarka wraz z członkami zespołu miała bardzo poważny wypadek samochodowy pod Miliczem. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Jest sparaliżowana od pasa w dół. Nie poddała się jednak. Przeszła wieloletnią rehabilitację. Nie porzuciła także kariery muzycznej. W 2012 roku ukazała się jej solowa płyta pt. „Ocalona”

Postać Moniki oraz decyzję o wyborze jej na reprezentantkę Polski na konkursie Eurowizji podsumował Juliusz Braun, prezes zarządu TVP: „Hasło tegorocznego festiwalu Eurowizji brzmi „building bridges” – budowanie mostów. Monika Kuszyńska potrafi wyrazić tę ideę nie tylko w muzyce – jest znakomitą wokalistką, ale także w swoim życiu. Potrafiła, po dramatycznym wypadku, nie tylko wrócić do aktywności na estradzie, ale zaangażowała się też w działania społeczne. Swoim przykładem i ciężką pracą pokazuje, że nawet, gdy nie można stanąć na nogi w sensie dosłownym – można się jednak podnieść, osiągnąć sukces, a co więcej pomagać innym, którym podnieść się trudno. Pamiętam obraz amfiteatru w Opolu, gdy artystka trzy lata temu znów pojawiła się na festiwalu: owacja na stojąco świadcząca o wielkiej sympatii jaką darzą ją polscy widzowie. Monika KUszyńska, występując przed wielomilionową widownią Eurowizji, będzie znakomitym ambasadorem Polski.”

Monika Kuszyńska wystąpi z piosenką „In The Name Of Love”. Tak o swoim występie mówi ona sama: „Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji: „Building Bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki „In The Name Of Love”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery”

Życzymy piosenkarce zwycięstwa w konkursie i wiele sił do przełamywania barier i budowania mostów w życiu codziennym.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *