IV Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie

5 marca w czwartek rozpoczęły się IV Dni Osób Niepełnosprawnych. Jest to święto twórców niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i sympatyków, którym bliska jest idea zapobiegania wykluczeniu społecznemu, izolacji i marginalizacji niepełnosprawnych.

Dni Osób Niepełnosprawnych są okazją do twórczych spotkań, wymiany doświadczeń i opinii dotyczących różnych sposobów włączania niepełnosprawnych w główny nurt życia społecznego.

Wydarzenia związane z obchodami, które będą trwały aż do listopada, rozpoczęła gala, na której wręczono ordery „Przyjaciela Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego”. Wśród wyróżnionych tym odznaczeniem była placówka szkolno-przedszkolna pod dyrekcją Pani Heleny Olkuckiej.

Po uroczystym rozdaniu nagród odbył się koncert radomskiego zespołu Trio + oraz przesłuchanie
kandydatów w konkursie form scenicznych i medialnych. W jury konkursu zasiadała aktorka Dorota Papis, muzyk Robert Szymański oraz Pani Paulina Żmijewska przedstawicielka Niepublicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II – jednego z organizatorów obchodów

Wśród licznego grona uczestników udało nam się spotkać Mikołaja Mikołajczyka tancerza i choreografa największych scen polskich teatrów. Prowadził on jedną z biorących w konkursie grup. W jaki sposób angażuje się w pracę z osobami niepełnosprawnymi i co odnajduje w pracy ze swoją grupą, udało nam się dowiedzieć w trakcie krótkiej rozmowy:

Na wyniki konkursu czekać będziemy do 20 marca, kiedy to w Urzędzie Miasta Legionowo odbędzie się uroczyste ogłoszenie zwycięzców i ponowne wystąpienia laureatów. Obchody IV już Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie to szereg konkursów, wystaw i eventów, o których będziecie mogli dowiadywać się na bieżąco na antenie Radia Hobby 89,4 fm.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *