Strażak z Leszna uratował życie mężczyźnie

Wiele ludzi widząc zagrożenie ucieka w przeciwnym kierunku. Nie każdy człowiek, gdy widzi osobę, która potrzebuje pomocy albo dziwnie się zachowuje spyta czy nie pomóc. Gdy naraża się własne to tym bardziej trudno zadecydować o pomocy. Ale druh Radosław Szwed nie zawahał się.

Druh Radosław Szwed z OSP w Lesznie bez chwili zawahania widząc niebezpieczeństwo na drodze nie zawahał się i interweniował. Mianowicie wracając ze sklepu zauważył człowieka, który dziwnie się zachowywał. Okazało się że chce popełnić samobójstwo i zamierzał rzucić się pod koła nadjeżdżającego samochodu.  Jednak strażak był szybszy. Złapał samobójcę za barki i uratował mu życie. Następnie pozostał z nim aż do przyjazdu policji i pogotowia.

logo-mazowszeW dniu dzisiejszym druh Radosław Szwed odebrał z rąk marszałka Adama Struzika list gratulacyjny. Ten strażak nie zamachał się i zdecydował się postawić swoje życie na szali. Radosław Szwed jest członkiem OSP w Lesznie od 6 lat. Pełni tam funkcję kronikarza i strażaka ratownika.

(fot. www.mazovia.pl)

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *