Tu bankomaty nie obsługują kart z paskiem

chip card
Tzw. automatyczni kasjerzy czytający karty z tradycyjnym paskiem magnetycznym raz na zawsze znikną. Stare instrumenty płatnicze będą tu funkcjonować do końca maja.

Mieszkańcy Korei Północnej już teraz w większości używają kart chipowych. Turyści również mogą. Jednak raczej nikomu na terenie tego kraju nie uda się wypłacić pieniędzy kartą z klasycznym paskiem magnetycznym, począwszy od 1 czerwca tego roku.

Inicjatywa wycofywania starych plastikowych pieniędzy z obiegu leży po stronie ichniego KNF-u, który tłumaczy taką decyzję potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników kart. Dla mieszkańców Korei nie będzie to stanowić problemu w obliczu statystyk o 99 procentach transakcji już dokonywanych z użyciem nowego typu instrumentów.

Gdyby ktoś nosił się z zamiarem odwiedzenia Korei Północnej, warto żeby przyjrzał się swojej karcie płatniczej i poszukał na niej układu scalonego, zwanego potocznie chip’em. W innym wypadku może mieć poważne problemy z dostępem do gotówki, kiedy już znajdzie się na miejscu.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *