II linia metra. Ciekawostki o nowej linii…

II linia metra ruszyła w niedzielę. Co od tego czasu mogliśmy się dowiedzieć o nowej linii?

  1. LOKALE  – Jak na razie pustka. Tyle można powiedzieć nie tylko o samym metrze, którym jeździ nadal stosunkowo mało osób, ale także o lokalach usługowych, których NIE MA. Co jest tego przyczyną? Na razie cały czas trwa przetarg, o który sklepy walczą. Lokali jest 46 czyli około 6 lokali na stację. Dużo? Raczej nie…
  2. ZASIĘG – A tu nowość! O dziwo jadąc II linia można porozmawiać! Dzięki inwestycji możliwe jest dla użytkowników wszystkich sieci jazda nowym metrem i rozmawianie czy pisanie SMS-ów. Bardzo miła odmiana w stosunku do poprzedniej, gdzie tylko czasem można było porozmawiać przez telefon.
  3. SZYBKOŚĆ – Tu na razie można dać +. 6 kilometrów i 7 stacji – Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat – Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński, metro pokonuje w około 11 minut. A I linia? Np. Z Centrum do Dw. Gdańskiego jedziemy około 6 minut. Uważam, że jak na taką odległość można postawić + na szybkość jazdy.
  4. WYGLĄD  i ZAAWANSOWANIE TECHNICZNE – No i tu opinie są podzielone. Na pewno jest nowocześniejsze niż I stacja. Np. bramki są inne, a gdy skasuje się bilet lub użyje karty rozsuwają się drzwiczki zamiast po prostu możliwe jest przejście. A co do wyglądu. Cóż… kwestia gustu.
  5. PRZESTRONNOŚĆ – Moim zdaniem, znaki są czytelne ale i tak łatwo się zgubić. Np. żeby wyjść na stacji Nowy Świat – Uniwersytet, trzeba się bardzo dobrze pilnować i non stop patrzeć, aby wyjść najbliżej Krakowskiego Przedmieścia. Oczywiście stoją informatorzy ztm warszawa, którzy na pewno nam doradzą, ale i tak stacje metra są dość skomplikowane.

Sumując. Odcinek centralny II linii metra jest na pewno szybszy i łatwiej w nim się komunikować ze znajomymi czy rodziną. Oprócz lokali, których nie ma na pewno nowe metra zachęca. Jest to głównie ułatwienie dla osób dojeżdżających z okolicy Wołomina czy Zielonki, gdyż teraz nie musza kursować na Ratusz Arsenał. Jedno trzeba dodać. Dobrze, że wreszcie zostało otwarte.  

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *