Serock: Pożar w skutek wypalania traw

We wtorek 10.03 Straż Pożarna musiała interweniować kilkanaście razy, najpoważniejszy pożar miał miejsce w gminie Serock. Strażacy apelują: NIE dla wypalania traw!

Spalonych 9 hektarów

W miniony wtorek Straż Pożarna dostała kilkanaście zgłoszeń. Największy ognień został wzniecony w Nowej Wsi w gminie Serock. Na miejscu strażacy walczyli z ogniem około 3 godzin. W wyniku pożaru spłonęło 9 hektarów nieużytków rolnych. Powodem pożaru było wypalanie trawy, co jest nielegalne. Tego samego dnia podobna interwencja miała jeszcze miejsce m.in. w Chotomowie, Jachrance, Zegrzu czy Woli Kiełpińskiej.

Nie! Dla wypalania traw

Straż pożarna apeluje, aby nie wypalać traw. Nie chodzi tylko o to, że jest to niedozwolone. Przede wszystkim jest to bardzo niebezpieczne. Okazuje się, że za ok 94% wszystkich pożarów odpowiedzialny jest człowiek. Wielu osobom wydaje się, że w wyniku wypalenia trawy możemy spodziewać się bujniejszego odrostu nowej, dlatego tak lekkomyślnie do tego podchodzą. Musimy jednak pamiętać, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia i co roku w pożarach wywołanych wypalaniem trawy giną ludzie.

nie dla wypalania traw

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *