Oświadczenie Urzędu Miasta Legionowo w sprawie śmierci Rafała W.

Święto Niepodległości w powiecie legionowskim
Oficjalne oświadczenie Urzędu Miasta Legionowo w sprawie śmierci Rafała W., wczorajszych zamieszek oraz planowanych na dziś demonstracji.

W związku z tragiczną śmiercią naszego mieszkańca, 19-letniego Rafała informujemy, że rodzina zmarłego została otoczona wszelką pomocą oraz opieką psychologiczną ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej a także Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Ubolewamy wraz z rodziną nad faktem, że wczorajsza pokojowa manifestacja (15.03) przed Komendą Powiatową Policji zakończyła się niebezpiecznymi dla zdrowia i życia jej uczestników zachowaniami.

Wczoraj wieczorem o utrudnieniach poinformowaliśmy mieszkańców za pomocą miejskiego SMS-a, a Straż Miejska kierowała ruchem ulicznym aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia dla osób postronnych.

Władze Miasta oczekują na transparentne prowadzenie śledztwa przez policję oraz prokuraturę. Liczymy na rzetelne i sprawne wyjaśnienie tragicznej śmierci nastolatka. Jednocześnie apelujemy wraz z rodziną zmarłego o nieuczestniczenie dziś wieczorem w zgromadzeniu pod KPP w Legionowie.

Urząd Miasta Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *