Legionowo: Zbigniew Stonoga organizuje kolejne demonstracje tym razem pod prokuraturą w Legionowie

Od trzech dni w Legionowie toczą się protesty i demonstracje powiązane ze śmiercią 19-letniego Rafała. Pomysłodawcą wyjścia na ulice był Pan Zbigniew Stonoga. Dziś organizuje kolejne zgromadzenie – tym razem pod Prokuraturą Okręgową w Legionowie. Czy to nie kolejne, niepotrzebne zaognianie i tak napiętej sytuacji?

Śmierć Rafała W. stała się pretekstem do licznych demonstracji ulicznych. Początkowo sytuacja ta przyczyniła się do zainteresowania się tym co się stało w Legionowie przez media w całym kraju i przyśpieszyła działania prokuratury.

Po trzech dniach jednak organizowane są kolejne zgromadzenia, które przeradzają się w zamieszki z policją i gromadzą coraz większą liczbę osób niezwiązanych z zajściami z 9 marca. Spokojne na co dzień Legionowo przeradza się w pole walk politycznych, miejsce wyrażania ogólnego niezadowolenia społecznego, a czasami zupełnie nieuzasadnionych walk z policją, które nie wpływają pozytywnie na rozwiązanie i tak trudnej już sytuacji.

Dziś, 17 marca, kolejne zgromadzenie, tym razem pod prokuraturą w Legionowie. Organizatorem jest znany ze swojego negatywnego nastawienia do policji Zbigniew Stonoga. Mieszkańcy coraz częściej negatywnie wypowiadają się o tym co się dzieje. „Pan Zbigniew Stonoga znów na swoim profilu dodał post, że jutro (dziś) znów się widzimy, tyle że pod prokuraturą… Czemu osobiście się tam nie pojawia. Uważam, że gdyby nie on i jego „durne” wpisy to do takich zamieszek by nie doszło. Buntuje młodzież, która wypija kilka piw i staje się odważniejsza w mowie i działaniu… Rafał zmarł w poniedziałek… i do soboty był spokój. Ale pan Stonoga musiał zrobić z tego wielkie halo i pociągnąć za tym młodzież.” – komentuje sytuację Pani Anna z Legionowa.

Wypowiedź Zbigniewa Stonogi na antenie Radia Hobby:

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.