Podatnicy zapłacą za odnowę sowieckich pomników

Stowarzyszenie KURSK, zajmuje się renowacją pomników radzieckich i miejsc pamięci Armii Czerwonej. Działacze znajdują zaniedbane lub zniszczone pomniki i je remontują.

Lokalny samorząd danej miejscowości, gdzie znajduje się pomnik pomaga w odnowie lub stowarzyszenie zbiera datki na odbudowę pozostałości po „wyzwoleńczej armii”. Biorą udział w uroczystościach „wyzwolenia” różnych miast. Ostatnio wydali oświadczenie na temat usunięcia pomnika „Czterech Śpiących” na swoim oficjalnym facebooku.

Jak informuje strona internetowa wmeritum.pl samorząd terytorialny wydaje przyzwolenie, niekiedy korzystając z funduszy podatników. Redaktorzy, dotarli do dokumentów tej organizacji. Informują one o renowacji wykonanej w Chłapowie (Władysławowo, woj. pomorskie). Wynika z nich, że Stowarzyszenie KURSK złożyło na ręce Urzędu Miasta prośbę o możliwość odnowienia pomnika tj. przymocowanie nowej czerwonej gwiazdy. Urząd wydał zgodą i przeznaczył na ten cel 3.000 zł. Urząd nie skomentował jeszcze całej sprawy.

capture-20150317-135357

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *