Policjanci złapali handlarzy żywym towarem

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego, złapali Wietnamczyków, którzy organizowali handel żywym towarem do przymusowej pracy w innych krajach.

Policjanci zatrzymali na jednej z posesji w Żabiej Woli dwóch obywateli Wietnamu podejrzanych o zorganizowanie całej akcji. Kolejne dwie osoby miały zapewnić transport osób za granicę. W małym budynku na tyłach garażu funkcjonariusze odnaleźli 5 mężczyzn i kobietę narodowości wietnamskiej. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość. Byli przetrzymywani w bardzo złych warunkach. Znaleźli również broń, a także paszporty Wietnamczyków.

Podczas przeszukiwań, na posesję przyjechali 25-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna. W samochodzie, w którym się znajdowali, również znaleźli broń. Obywatele Wietnamu w wieku od 18 do 29 lat trafili pod opiekę wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej a 6 osób podejrzanych o nielegalne działania zostali zatrzymani. Doprowadzeni do sądu podejrzani usłyszeli zarzuty handlu ludźmi, za co grozi 3 lata więzienia. Wobec właścicieli posesji i dwóch obywateli Wietnamu w wieku 52 lat i 46 lat sąd zastosował tymczasowe areszty na 3 miesiące.

źródło: policja.waw.pl

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *